zamówienia realizujemy w ciągu 10 dni roboczych 

O marce - I COAL YOU.

Kto raz odwiedził Nikiszowiec, ten zawsze tu wraca. Nie ma bardziej charakterystycznej i pełnej magii górniczej dzielnicy Katowic, w której do dziś tak wyraźnie czuć ducha dawnych lat. To właśnie tutaj, w jednej z urokliwych kamienic, obok której codziennie przechodzili spieszący się na kopalnię górnicy, w 2014 roku rozpoczęła swoją działalność pracownia I COAL YOU.

Klimat tej górniczej dzielnicy miał znaczący wpływ na to, jak się rozwijaliśmy. Najpiękniejsze wzory powstawały właśnie dzięki kopalnianym inspiracjom.Tworzyliśmy je z pasją, chcąc jak najlepiej uchwycić i zatrzymać magię Śląska w bransoletkach, naszyjnikach, kolczykach czy też spinkach do mankietów.

Teraz jednak chcemy iść dalej, niosąc w sercu inspiracje, które dane nam było zebrać w tej magicznej dzielnicy. Z wdzięcznością, zapałem i nowymi inspiracjami pragniemy eksploatować węgiel jako materiał nie tylko związany ze Śląskiem - ale przede wszystkim jako kamień o niesamowitej głębi i nieoczywistej strukturze; jako temat do rozmyślań i poszukiwań. Węgiel to nie tylko Śląsk, choć to tutaj narodziło się I COAL YOU. Węgiel to również niezwykle inspirująca materia, pozwalająca na wydobycie z biżuterii ducha dawnych czasów i połączeniu go z nowymi ideami.

Cieszymy się, że nasze węgielki noszone są równie często w śląskiej okolicy, jak i w całej Polsce. Wiele z nich wędruje także po świecie, niosąc wieść o węglu, czarnym złocie Polski. Dzisiaj rozwijamy warsztat złotniczy i obróbkę węgla. Chcemy, by jak najwięcej osób dowiedziało się o pięknym obliczu węgla kamiennego.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli tak jak my zapragniecie nosić biżuterię z polskiego czarnego złota, zamkniętą w szlachetnej oprawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl